çamaşır makinesi kazanı dönmüyor

çamaşır makinesi kazanı dönmüyor

çamaşır makinesi kazanı dönmüyor

çamaşır makinesi kazanı dönmüyor ,demek  sistemde çok ciddi bir kireç birikiminin söz konusu olmasından kaynaklı olabilir Çamaşır makinesi kazan dönmeme sorunu için yazımızı detaylıca baştan sona inceleyiniz.

Çamaşır makineleri, evimizde en ihtiyaç duyduğumuz ekipmanlardandır. Onlar sayesinde kıyafetlerimizin temizlenmesini sağlarız.Bu makineler evimizin olmazsa olmazıdır. Herhangi bir sebeple arıza oluşturdukları an ne yapacağımızı şaşırırız.Bir de kullanma klavuzunu attıysanız eğer vay halinize. Bu durumda yapacağınız tek şey kalıyor. Karşılaştığınız sorunun neden kaynaklandığını tespit edip doğru yöntemler uygulayarak makinenizin tekrar hayata geçmesini sağlamaktır.

çamaşır makinesi kazanı dönmüyor

 

Genellikle tüketicilerin çamaşır makinesi çalışmıyor ya da çamaşır makinesi yıkama yapmıyor şikayetleri ile  çamaşır makinesi kazan tamir servisi merkezimize başvuruda bulunurlar  bu arıza oldukça sık şekilde görülen arızalardan birisidir. Çamaşır makinesinin temel fonksiyonu olan devir hızlarına çıkabilmesine engel olan çamaşır makinesinin kazanının dönmemesi çok ciddi bir arızaya işaret etmektedir. Eğer çamaşır makinesinin kazanının dönmediği tespit edilir ise bireysel olarak yapılabilecek herhangi bir işlem şansı bulunmadığından profesyonel çamaşır makinesi kazan tamir servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Bu şekilde uzmanlar tarafından uygun olan müdahalelerin en hızlı şekilde yerine getirilebilmesi sağlanabilmektedir.

Çamaşır makinesinin kazanının dönmemesi, sistemde çok ciddi bir kireç birikiminin söz konusu olmasından kaynaklı olabilir. Bunun dışında çamaşır makinesinin kazanının dönüşünü sağlayan makine motoru, çamaşır makinesi kasnak lastiği gibi parçalarda arıza meydana gelmesi durumunda çamaşır makinesinin kazanı dönüş yapamaz. Bu tip parçalarda arıza olup, olmadığının anlaşılabilmesi için bile mutlaka bu parçalara ve temel çamaşır makinesi çalışma prensibine ilişkin olarak bilgi sahibi olan kişiler tarafından kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. çamaşır makinesi kazan tamir servisi uzman ve sertifikalı teknisyenleri ile kullanıcıların bu konudaki ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

çamaşır makinesi kazan tamir servisi

Bölge genelinde uzun yıllardır faaliyet göstermekte olan çamaşır makinesi kazan tamir servisi tüketicilerin çamaşır makinesinin çalışmaması veya çamaşır makinesinin kazanının dönmemesi şikayetlerine yönelik olarak en yakın lokasyonda olan uzman ekibini yönlendirmektedir. Bölge genelinde her zaman hazır durumda bulunan tam donanımlı servis araçları ile hizmet taşıyan uzman teknisyenler, gerekli olan kontrolleri gerçekleştirerek, kısa süre içerisinde hangi parçadaki arızadan kazanının dönmediğini tespit edebilmektedir. Tespit edilen arızaya ilişkin olarak onarım veya parça değişim işlemlerini de yine yerinde gerçekleştirebilmektedir. Bu şekilde çamaşır makinesinin vakit kaybı olmadan kazanının dönmemesi şikayetlerinden kurtulabilmesi sağlanıyor. Maksimum seviyede müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı kapsamında çamaşır makinesinde onarılan ya da değiştirilen parçaya ilişkin olarak 1 yıllık garanti desteği tüm tüketicilere sunuluyor. Bu kaliteli ve dünya standartlarındaki çamaşır makinesi servisi hizmetlerinden 7 gün 24 saat çağrı merkezi aracılığı ile yararlanabilme imkanı bulunuyor. Çağrı merkezini arayarak, kolay bir şekilde çamaşır makinesi arızası başvurularının gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

çamaşır makinesi kazanı dönmüyor

Kazan Dönmüyorsa Ne Yapmalıyım?

Çamaşır makinenizin kazanı dönmüyorsa ilk yapılacak kontrol işlemi makinenin kapağı olacaktır. Şayet kapak tam olarak kapanmamışsa kazan kesinlikle dönmeyecektir. Çamaşır makinesi kapağını kapatırken gelecek tık sesini mutlaka duymalısınız. Çamaşır makinesi kapağını tam olarak kapattığınızdan eminseniz ve hala makinenizin kazanı – tamburu dönmüyorsa aşağıdaki adımları kontrol edebilirsiniz.

Dengeli Makine Yüklemesiçamaşır makinesi kazanı dönmüyor

Çamaşır makinesi kazanı dönmüyor sorunu yaşıyorsanız dengeli yükleme yaptığınızdan emin olmalısınız. Makine yükleme hacimleri genelde çamaşır makinesi kullanım kılavuzlarında belirtilmiştir. Çok az çamaşır yüklemesi yada aşırı yüklemelerde de sorun oluşabilmektedir. Burda yapabileceğiniz kontrol tüm çamaşırları makinenin içinden çıkarıp boş bir halde makinenizi çalıştırmayı deneyiniz. Eğer makinede çamaşır yokken düzgün bir şelide makinenizin kazanı dönüyorsa kullanım kılavuzundaki ağırlık sınırı dahilinde çamaşırlarınızı doldurup tekrar makinenizi çalıştırınız.

Çamaşır Makinesi Tahliye Hortum Kontrolü

çamaşır makinesi kazanı dönmüyorÇamaşır makinesi tahliye hortumunda yaşanacak aksaklık ve arızalarda kazanın dönmemesine neden olacaktır. Tahliye hortumu bir şekilde yerinden çıkmış olabilir yada yerinden oynamış olabilir. Hemen makinenizin arkasında bulunan tahliye hortumunu kontrol ediniz. Tahliye hortumunu kolay göreceğiniz yerde bulunup genelde grip renkte ve tırtıklı şekildedir. Tahliye hortumunun yerden en az 40cm en çok 10cm yukarda olmasına dikkat ediniz. Bu belirtilen ölçüler dışında ise çamaşır makinesi kazanı dönmeyecektir. Çamaşır makinesi kazanı dönmüyor sorunu hala devam ediyorsa aşağıdaki son yapılması gerekenleri inceleyiniz.

Kayış Arızası Nedeni ile Kazan DönmüyorKayış Arızası Nedeni ile Kazan Dönmüyor

Yukarıda belirtilen tüm adımları kontrol edip hataları giderdikten sonra hala çamaşır makinesi kazanı dönmüyor diyorsanız bir diğer sorun ve bakılması gereken bölüm kayıştır. Her ne kadar kolay kolay makine kayışı arıza göstermesede kayış kopmuş yada yerinden çıkmış olabilir. Kayışın kopmasına yada yerinden çıkmasına neden olan durum kazana sıkışan cisimlerden kaynaklıdır. Motor kayışı aşırı yük nedeni ile kasnak da oluşacak yalpalama ile yerinden atmış olabilir. Kazan rulmanı dağılması durumlarında da oluşan dengesizlik nedeni ile kayı atabilir.

Makine Kablo Bağlantılarını Kontrol Edilmeli

Makine Kablo Bağlantılarını Kontrol EdilmeliÇamaşır makinesi kazanı dönmüyor sorununda kontrol edilmesi gereken bir diğer yerde kablo bağlantılarıdır. Çamaşır makinesi motor bağlantı kabloları kopmuş, yerinden oynamış ve çıkmış olabilir. Bu sorun öyle kolay kolay oluşmayacağı gibi genelde amortisör arızası yada bozulması yaşayan makinelerde gerçekleşir. Motor kablo bağlantıları bireysel olarak sizlerin yapabileceği bir işlem olmayıp çamaşır makinesi servisi için teknik firmalardan destek almanız gerekecektir. Herkes çamaşır makinesi tamiri konusunda uzman değildir ve hizmet alımı yaparken profesyonel ve uzmanlık alanı çamaşır makinesi olan kişilerden hizmet alınız

Karbon fırçalar aşınmış

Karbon fırçalar aşınmışÇamaşır makinesi tamburunun dönmemesine sebep olabilecek bir diğer parça ise karbon fırçalardır. Suyla dolduğunda veya yüksek devirdeyken tambur dönmüyorsa, bu tambur fırçalarının aşındığının bir göstergesi olabilir ve eğitimli ve kalifiye bir servis mühendisinin yardımına ihtiyacınız olacaktır.

Kazanın İçini Kontrol Edin

Kazanın İçini Kontrol Edin

Kazanınızın içine çamaşır kaçmış olabilir.  Muhtemelen bundan dolayı çamaşır kazanı dönmüyordur.Çamaşır makinenizin kazanını değiştirmeden önce kontrol etmeniz gerekir. İçerisine herhangi bir şeyin sıkışmadığından emin olunuz.

Makinenin Motoru Yanmış Olabilir

Kullandığınız makine eskiyse eğer makinenizin motoru yanmış olabilir. Motor kömürlerinin de bitmiş olma ihtimali vardır. Bu nedenle motor değişimi yapılması gerekir.

Motor İle Kazan Arasındaki Kayışın Kopması

Motor İle Kazan Arasındaki Kayışın KopmasıMotor ve kazan arasında uzanan kayışın kopmasıyla kazan dönmemektedir. Makinenin içini açarak kazanı döndürmeye çalışsak da kazan dönmeyecektir. Bu durumda da kopan kayışın değiştirilmesi gerekmektedir.

Etiketler : çamaşır makine kazanı dönmüyor, çamaşır makinesi tambur dönmüyor, çamaşır makinesinin kazanı dönmüyor neden, çamaşır makinesinin kazanı dönmüyor, çamaşır makinesinin kazan dönmüyor, çamaşır makinesi kazanı dönmüyor ses çıkarıyor, çamaşır makinesi kazanı dönmüyor neden, çamaşır makinesi su alıyor kazan dönmüyor

Wordpress Tema indir
SERVİS CAGIRMAK ICIN TIKLAYIN