Çamaşır makinesinin programı takılı kalıyor

Çamaşır makinesinin programı takılı kalıyor

Çamaşır makinenizde ayarladığınız program takılı kalıyorsa size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Öncelikle herhangi bir musluktan su akışını kontrol edin. Suyunuz kesik ya da makinenin bağlı olduğu şebeke musluğu kapalı olabilir. Suyun tazyiği düşükse makinenin çalışmasını etkileyeceği için normale dönmesini beklemelisiniz. Su basıncında sık sık yaşanan bir dengesizlik mevcutsa basınç düzenleyici kullanabilirsiniz.

Çamaşır makinesinin programı takılı kalıyor

Su kontrolü

Hortumların kontrolü

Çamaşır makinesinin arkasında bulunan su girişi ve çıkışını sağlayan hortumların kıvrılıp kıvrılmadığını kontrol edin, herhangi bir kıvrılma varsa düzeltin.

Ön kapak kontrolü

Çamaşır makinenizin ön kapağını engelleyecek şekilde çamaşır yüklemesi yaptıysanız kapak kapanmayacaktır ve makinenin çalışmasını engelleyecektir. Kapağı kapatırken tık sesinin çıktığından emin olun.

Kapak kontrolü

UYARI: Yıkama işlemi bittikten yaklaşık 2 dakika sonra çamaşır makinesi kapağın açılmasına izin vermektedir.

Program iptali

Çamaşır makinenizin ön panelinde bulunan “Açma/Kapama” tuşuyla makinenizi açın. Ekranda makinenin çalıştığına dair ışıklar yandıysa “Başla/Bekle/İptal” düğmesine 3 saniye basılı tutarak mevcut programı iptal edin. Yaklaşık 2 dakika sonra yeni bir program seçerek makineyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Dengesiz yükleme

Çamaşır makinenizi az ya da çok yüklediyseniz dengesizlik oluşacaktır. Seçtiğiniz programa uygun miktarda ve eşit şekilde dağıtarak çamaşırları yüklemelisiniz. Çamaşır makineniz için önerilen miktarları kullanım klavuzunda bulabilirsiniz.

Filtre temizliği

Çamaşır makinenizin fişini çektikten sonra kirli su akma ihtimaline karşı filtrenin önüne bir bez serin. Makinenin ön alt tarafında bulunan bidon kapağına benzeyen filtre kapağını sol tarafa doğru çevirerek açın. Filtreyi temizleyip yerine taktıktan sonra kapağı sıkıca kapatıp makinenizi kullanabilirsiniz.

Filtre temizliği


Çocuk kilidi kontrolü

Çamaşır makinenizi çocuk kilidini aktif etmiş olabilirsiniz. Ön panelde kilit işaretiyle gösterilen düğmeye 3 saniye basılı tutarak çocuk kilidini iptal edin.

Çocuk kilidini iptal etme

Çocuk kilidi, çocukların makineyle oynamasını önleyerek programda değişiklik yapmasını engeller.

Sorun devam ediyorsa +90 212 881 25 55 numaralı telefondan müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Wordpress Tema indir
SERVİS CAGIRMAK ICIN TIKLAYIN